Znajdź nas na

Zarejestruj się i odbierz kupon -10% na pierwsze zakupy w naszym sklepie!

Czy masz 18 lat?

Treści zawarte na stronie są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Wchodząc na tę stronę, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

Brak produktów w koszyku.

Zakup wina przez Internet

Zakup wina przez Internet – dlaczego warto?

Internetowe sklepy z winami cieszą się coraz większą popularnością i nie dzieje się tak bez powodu. Wina musujące, rzadko spotykane gatunki, tanie wina stołowe – wszystkie je można zamówić do domu, jeśli znajdzie się dobry sklep online. Jeśli nadal kupujesz wino w sklepie stacjonarnym, koniecznie powinieneś to przeczytać.

Duży wybór

Jeśli kochasz wino, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że w każdym sklepie asortyment jest zbudowany nieco inaczej i nie zawsze można znaleźć tam to, czego się akurat szuka. Sklepy stacjonarne, które siłą rzeczy muszą zmieścić się w bardziej ograniczonej przestrzeni, której część jeszcze będzie stanowiła ekspozycja, wybierają te wina, które na pewno uda im się sprzedać. Najlepsze wina z kolei niekoniecznie trafią na półki, a to dlatego, że winnice je produkujące są niezbyt znane, a to dlatego, że po prostu nie można sprowadzić wina z całego świata do każdego sklepu.

Sklep sprzedający wino online ma większą swobodę – może elastycznie komponować ofertę, zamawiać pojedyncze butelki albo zestawy win, budując portfolio pełne ciekawostek i niszowych propozycji. Jeśli szukasz nietypowego smaku wina, to często właśnie sklep internetowy zwyczajnie da większe możliwości.

Dobre wino na każdą kieszeń

Kwestia ceny bez wątpienia jest istotna. Sklepy stacjonarne, chcące zawsze uchodzić za miejsca wyjątkowe i prestiżowe, muszą podnieść ceny, żeby taka działalność się opłacała. Sklep internetowy ma z różnych powodów większe pole manewru i może zaoferować niższe ceny na wina dostępne w ofercie. Dobre wina białe, rzadko spotykane wina słodkie, niszowe trunki albo popularne propozycje – wszystkie one mogą być tańsze niż w sklepach stacjonarnych, a realizując większe zamówienie, często można liczyć na dodatkowy upust albo przynajmniej darmową wysyłkę, co sprawia, że takie zakupy sumarycznie opłacają się jeszcze bardziej.

Oczywiście – wśród win online nadal znajdziesz propozycje z naprawdę wysokiej półki cenowej. One też będą zwykle tańsze niż w przypadku sklepów tradycyjnych, ale tutaj podstawowym atutem będzie fakt, że w ogóle będą dostępne. Na niektóre pewnie trzeba będzie poczekać kilka dni, ale w sklepie stacjonarnym prawdopodobnie w ogóle nie byłoby możliwości złożenia zamówienia.

Nie kupujesz w ciemno

Kiedy chcesz kupić wino, musisz mieć pewność, że jesteś w odpowiednim miejscu: że w pobliżu będzie ktoś, kto zaproponuje właściwy trunek na daną okazję. Niestety nie zawsze będzie tak nawet w dość znanym sklepie stacjonarnym. Tymczasem sklepy online często mają własną sekcję poradników, z której dowiesz się wszystkiego o produkcji, degustacji wina i łączeniu go różnymi potrawami. Zanim kupisz butelkę konkretnego trunku, będziesz mieć możliwość poznania jego historii lub wczytania się w charakterystykę. Możesz to zrobić zupełnie bezstresowo, nikt nie będzie Cię oceniał ani krytykował Twojego wyboru.

W sklepie online z winem możesz po prostu poszukać tego, co naprawdę Ci posmakuje. W wielu z nich możesz też, jeśli nie znajdziesz odpowiednich podpowiedzi bezpośrednio na stronie, skontaktować się z obsługą. Ci ludzie będą w stanie szybko znaleźć dane, które Ci się przydadzą i które pozwolą podjąć właściwą decyzję zakupową.

Odkrywasz wino

Degustacja wina z jednej strony powinna przebiegać według uświęconego tradycją schematu, ale z drugiej strony – każdy ma prawo odkrywać wino po swojemu. W wielu sklepach tradycyjnych doradztwo sprowadza się do opowiadania o nutach, nosach i bukiecie, bo tego wymaga winiarskie decorum, jednak Twoje spojrzenie na wino może być zupełnie inne. W sklepie internetowym zwykle masz do wyboru takie opcje filtrowania, które pozwalają Ci znaleźć wino w prosty sposób, bez zagłębiania się w technikalia, które dla wielu osób naprawdę mają marginalne znaczenie. Taki wybór jest zdecydowanie prostszy i choć wytrawni degustatorzy będą kręcili nosem, to przecież sami też korzystają z różnych ułatwień w sklepach online z winem.

W dobrych sklepach online często znajdziesz też całe poradniki opisujące wina według koloru, smaku czy kraju pochodzenia. To pozwala spojrzeć na degustację pod innym kątem, poszukać wina, które będzie wyjątkowe i zaskakujące albo znane i przewidywalne. Dzięki sklepom sprzedającym wino online nie musisz już starać się wpasować w sztywne reguły degustacji, możesz kupować i smakować wino po swojemu.

Odwiedź nas, przekonaj się sam

Sklepy z winem online są otwarte całą dobę. Zajrzyj do nas, kiedy najdzie Cię ochota na ciekawy trunek w niezłej cenie. Nie ma znaczenia, czy kupujesz swoją pierwszą butelkę wina, czy już jesteś wytrawnym degustatorem: u nas znajdziesz wino, które kochasz i takie, które pozwoli Ci czerpać przyjemność z każdego łyka. Mamy wina z całego świata i sporo materiałów, które pozwolą Ci wybrać to właściwe. Przejdź do sklepu już teraz, sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie: wina czerwone, białe, różowe, musujące, słodkie, wytrawne z najciekawszych winnic na całym świecie. Wszystkie bezpiecznie zapakujemy i zadbamy o to, żeby dotarły do Ciebie jak najszybciej.

X